Skip to content

STRECHY - MARAM

Tipy a rady

Typy strešných krytín RUUKKI Tlačiť E-mail
Náš široký sortiment strešných výrobkov siaha od nosných konštrukcií po krytinové plechy a príslušenstvo. Naše dodávky sú riešenia šité na mieru, kde všetky diely a komponenty do seba presne zapadajú.

Strešné krytiny spoločnosti Ruukki je možné použiť v kombinácii s rôznymi architektonickými štýlmi. Oceľové strešné krytiny sa vyznačujú mnohými výhodami. Sú ľahké, nenasiakavé, stálofarebné, mrazuvzdorné a odolné voči zmenám teploty. Špecifická povrchová úprava (POLYESTER, PURAL a PUREX) zabraňuje korózii, odoláva vplyvu UV žiarenia a tiež zabezpečuje dlhú životnosť strechy. Ďalšou výhodou strešnej krytiny Ruukki je jednoduchá a rýchla montáž.

Typy strešných krytín RUUKKI:

Strešná krytina, model Finnera
Vďaka novému strešnému modulovému systému Finnerabude Vaša strecha nielen krásna, ale rovnako extrémne odolná a praktická. Revolučné ohnutie prednej hrany maximalizuje odolnosť proti poveternostným vplyvom a vytvára súvislé ukončenie strechy aj pri použití menšieho formátu plechu. Finnera je vhodná pre rôzne pokrývačské projekty. Predáva sa v moduloch s plochou 0,86m² pripravených na montáž priamo zo skladu. Preto bude montáž Vašej strechy rýchlejšia a jednoduchšia. Systém Finnera je možné použiť na strechy všetkých tvarov a rozmerov, v povrchovej úprave PUREX so zárukou až 40 rokov.


Strešná krytina, model Classic
Štýlový a nadčasový štýl strešnej krytiny Classic je charakteristický svojimi rovnými líniami. Krytina sa hodí aj na strechy s nízkym sklonom. Moderné upevňovacie technológie umožňujú namontovať krytinu rýchlo a ľahko bez použitia špeciálneho náradia.


Strešná krytina, model Classic Premium
Klasický, jednoduchý a osvedčený vyhľad tejto krytiny bol doplnený o revolučný reliéfny povrch, ktorý vyzerá sviežo, jedinečne a zároveň profilu pridáva na tuhosti. Ďaľšou výhodou je určite veľmi efektívna zvuková izolácia zvyšujúca životný komfort obyvateľov domu. Model Classic Premium sa dodáva v špeciálnej reliéfnej povrchovej úprave Pural Embossed, ktorá znižuje hladinu hluku až o 6dB.


Strešná krytina, model Monterrey
Model Monterrey, jeden z najobľúbenejších modelov, je charakteristický klasickým škridlovým štýlom. Nízky profil krytiny pôsobí elegantne a pôvabne a necháva strechu štýlovo zapadnúť tak do prírodného prostredia ako aj do zástavby.


Strešná krytina, model Elite
Model Elite s vysokým profilom je impozantnou strešnou krytinou, z ktorej dýcha kvalita a luxus. Každá strecha domu pokrytá krytinou Elite dostane neobyčajný štýl a charakter.


Strešná krytina, model Decorrey
Strešná krytina Decorrey je univerzálna strešná krytina pre nenáročného zákazníka. Jednoduchý dizajn, starostlivo zvolená hĺbka profilu a dĺžka modulu krytiny umožnili rozšíriť ponuku firmy Ruukki o ekonomicky výhodnú škridlovú krytinu.


Nízkoprofilové strešné krytiny
V našom sortimente strešných krytín sú aj krytiny s nízkym profilom. Hladké, jednoduché tvary nepôsobia medzi okolitými budovami rušivo a moderným budovám dodávajú nádych osobitnosti.

Príslušenstvo

Ponuka spoločnosti Ruukki obsahuje kompletný sortiment doplnkov a príslušenstva na danú strechu. Naše príslušenstvo pre bezpečnú strechu, rebríky, strešné mostíky, lapače snehu a ďalšie, sú vyrábané v súlade s normami pre takéto výrobky. Materiálom na ich výrobu je odolná pozinkovaná oceľ. Všetko príslušenstvo pre bezpečnú strechu je navrhnuté tak, aby bolo kompatibilné s našimi rôznymi strešnými systémami.
V prípade, že nemáte dostatok času a nechcete riskovať nesprávnu montáž strešnej krytiny, obráťte sa na naše špecializované a certifikované montážne firmy. Vašu strechu namontujú odborne a so zmyslom pre detaily.

Strešný systém Ruukki obsahuje:
strešnú krytinu, odkvapový systém, príslušenstvo, hladký plech, odvetrávacie komíny, prestupové manžety, spojovací materiál a bezpečnostné prvky.

Ruukki Slovakia ponúka nasledovný servis:
Špecifikácia produktov na mieru, technická podpora a poradenstvo, bezplatné vyhotovenie cenovej ponuky, odborná pomoc pred, počas a po realizácii Vašej strechy. Pri kúpe našich produktov máte istotu, že všetky sú certifikované.
[ - uverejnené zo súhlasom Ruukki Slovakia, s.r.o.- ]
 
Odkvapový systém a bezpečnostné prvky strechy Tlačiť E-mail

1. podstrešná fólia, kontra laty, strešné laty
2. odkvapové lemovanie, tesnenie odkvapové
3. úžľabie
4. manžeta
5. odvetrávací komín
6. snehová zábrana, snehové rozrážače
7. oplechovanie komína
8. tesnenie (vetrací pás hrebeňa a nárožia)
9. štítová obruba
10. hrebenáč
11. rebrík - strecha
12. rebrík - stena
13. strešná lávka
14. odpadový žľab
15. odpadová rúra
16. tesnenie úžľabia (univerzálne)
17. koncovka hrebenáča

Odkvapový systém
Funkciou odkvapového systému je účinne odvádzať dažďovú vodu zo strechy. Náš odkvapový systém sa vyznačuje dôsledným vypracovaním, dlhou životnosťou a jednoduchou montážou, čo určite ocení každý zákazník. Všetky komponenty odkvapového systému Ruukki sú vyrobené z kvalitnej fínskej žiarovo pozinkovanej ocele hrúbky 0,6 mm, obojstranne ošetrenej povrchovou úpravou Pural, vo farebnom prevedení RR.

Konštrukčné riešenie žľabových hákov zabezpečuje výnimočné nosné charakteristiky, ktoré zabraňujú medzi iným aj poškodeniu spôsobenému prechodným, intenzívnym snežením. Hladké ohyby pododkvapových žľabov a odpadových rúr znižujú zachytávanie nečistôt a ich výhodou je i to, že sa ľahko čistia.

Odkvapový systém je dostupný v dvoch rozmeroch: 125/87 mm alebo 150/100 mm.


Zloženie materiálu

Plech je viacvrstvový. Jeho stredovú časť tvorí oceľové jadro s hrúbkou 0,6 mm. Oceľové jadro je obojstranne pozinkované a následne ošetrené antikoróznou vrstvou a základovým náterom. Vrchnú a spodnú vrstvu tvorí Pural.

Bezpečnostné prvky
Na každú strechu musí byť bezpečný prístup bez zbytočného rizika. Bezpečnostné prvky striech dodávané spoločnosťou Ruukki vyhovujú všetkým nariadeniam a smerniciam platným na území Slovenskej republiky. Ponúkané produkty sú k dispozícii vo farebnom prevedení alebo s pozinkovaným povrchom.
[ - uverejnené zo súhlasom Ruukki Slovakia, s.r.o.- ]
 
Prečo strešná krytina z plechu. Tlačiť E-mail
foto_11_resize 

Plechová strešná krytina má viacero nesporných výhod :

 • nízka hmotnosť ( 5kg na m2 )
 • porovnateľna cena
 • úspora drevenného materialu na krov
 • rýchla aplikácia na strechu
 • minimálná údržba
 • dlhá záruka na materiál

Práve nízka hmotnosť je primárnou výhodou plechovej strešnej krytiny pre rekonštrukcie starších stavieb (krovu) kde nie je možné použiť ťažké krytiny. Pri nízkej hmotnosti plechovej krytiny sa automaticky znižujú aj náklady pre výrobu krovu, ktorý nemusí niesť ťažké krytiny.
V severských krajinách sa používa vyše 35 rokov. V ťažkých klimatických podmienkach sa ukázala ako ideálna ochrana všetkých typov stavieb. Medzi dalšie výhody určite patrí aj nulová nasiakavosť.

 
Nepodcenujte správnu montáž Tlačiť E-mail
foto_10_resize 
 • Pri plechovej krytine je dôležitá odborná montáž, správne pripevnenie, prevedenie spojov a detailov .
 • ... a práve preto, sú tou spravnou voľbou naši kvalifikovaní pracovníci, ktorí ju svojím odborným a svedomitým prístupom zvládnu.
 • Pred samotnou realizáciou skontrolujeme stav krovu:
  správny sklon strechy
  pravouhlosť krovu a dĺžka spádov
  rovnobežnosť odkvapových strán
 


Bezplatné služby

 1. Obhliadka strechy
 2. Zameranie strechy
 3. Poradenstvo a konzultácia 
 4. Vypracovanie kompletnej cenovej ponuky
 5. Individuálny prístup ku každej streche

Kontakt

Mobil:
+421 905 963 933

Mail:
michalkarlubik79@gmail.com